Prevence dětské obezity

jablkaNa prvním místě si musíme všichni uvědomit, že právě zdánlivě jednoduché změny a režimová opatření dokážou zastavit nebo přibrzdit negativní trend nárůstu počtu dětí s obezitou.

Zdravý životní styl a výživové návyky se rozvíjí již od útlého dětství, ale pouze celá rodina může měnit postoje a způsob životního stylu, kterým se dá předejít vývoji nevhodných stravovacích zvyklostí, nesprávnému vztahu k jídlu a pohybovému režimu.

publikaceSDPO

Někdy bývá pro rodiče dost komplikované správně se zorientovat v záplavě informací o dětské výživě a zároveň nepodléhat tlaku médií a reklam. Jen dobře poučení rodiče mohou správně nastavit rodinná pohybová a výživová pravidla a být vzorem pro své dítě. Není vzácností, že i vzdělané matky podlehnou reklamnímu doporučení, které „zaručuje“ tu nejlepší volbu. Paradoxem naopak bývá, že právě výrobky určené dětem od různých sladkostí, čokoládových náhražek, přes uzeniny a další potraviny, jsou často nutričně na podstatně horší úrovni než srovnatelný výrobek pro dospělého spotřebitele. Přestaňte být slepí konzumenti a staňte se vzorem pro své děti.

Pravidla v prevenci dětské obezity

Jídelníček na pěti prstech jedné ruky. JÍST PRAVIDELNĚ 5xDENNĚ,

Bez snídaně se nejde z domu! SNÍDAT VŽDY DOMA

Zbytek pro ptáčky! NEDOJÍDAT CELÉ PORCE

Na pití je voda, ne cukřenka. NA PITÍ NESLADKÉ TEKUTINY

Mlsat s rozumem a pro radost. POCHUTINY JEN O VÍKENDU

Televize není k jídlu! NEJÍST U TELEVIZE

Chodit, chodit a chodit. 4 km CHŮZE DENNĚ, CVIČIT 3x TÝDNĚ DO SPOCENÍ, DO SCHODŮ VŽDY PĚŠKY

Sny pro pěknou postavu 7-8 hodin nerušeného spánku denně

vykřičník

Lépe rešit dnes 2 kg nadváhy než za dva roky 20 kg obezity!